header
متن مورد نظر

توصیه‌های نوروزی اورژانس به مردم

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور از مردم خواست از ورود به جاده‌هایی که با آنها آشنایی قبلی ندارند، بویژه در ساعات پایانی شب خودداری کنند، در عین حال در صورت بروز سانحه با ارگان‌های امدادی و شماره ۱۱۵ تماس بگیرند.

دکتر امین صابری‌نیا با اشاره به افزایش سفر‌ها در ایام نوروز، گفت: چند نکته مهم وجود دارد که مردم باید به آنها توجه کنند؛ بر این اساس یکی دغدغه‌های ما در ایام تعطیلات نوروز، درباره مسیرهایی است که به طور مرتب در آنها تردد صورت می‌گیرد، بنابراین مردم حتما قبل از حرکت، مسیرها را کارشناسی کنند و از جاده‌هایی که ظرفیت لازم برای انجام مسافرت دارند، اطلاع یابند.

وی با بیان اینکه همچنین مردم از ورود به جاده‌هایی که با آنها آشنایی قبلی ندارند، بویژه در ساعات پایانی شب خودداری کنند، افزود: لازم است مردم در صورت بروز سانحه ضمن حفظ خونسردی و جلوگیری از اضطراب، با ارگان‌های امدادی و شماره ۱۱۵ برای فراخوانی آمبولانس و ۱۱۰ برای فراخوانی پلیس تماس بگیرند.

صابری نیا تاکید کرد که بر این اساس توجه داشته باشند که شماره ۱۱۵ در ایران بدون نیاز به پیش شماره استفاده می‌شود و به اولین مرکز مربوط به فوریت‌های پزشکی وصل خواهد شد. سپس در این مراکز کارشناسی می‌کنند که با توجه به نوع حادثه و تعداد مصدوم کدام یک از آمبولانس‌های ما اعم از زمینی یا هوایی اعزام شوند.

===============================

حراج ویژه سال ۱۳۹۵ را از دست ندهید

ارسال نظر