header
متن مورد نظر

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

وقتی روی صفحه تلویزیونتان اثر انگشت و یا گرد و خاک نشسته باشد، دوست دارید آن را تمیز کنید. اما با توجه به قیمت بالای تلویزیون پلاسما، باید با احتیاط بیشتری این کار را انجام دهید.

مراحل

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

1   دفترچه راهنما را چک کنید. ممکن است در آن روش خاص و یا جنس خاصی معرفی شده باشد که بهترین روش برای مدل تلویزیون شما باشد.

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

2   قبل از تمیز کردن، تلویزیون را خاموش کنید.  انجام این کار اضطراری نیست اما پیشنهاد می شود که این کار را انجام دهید. به خصوص اگر از اسپری محلول شوینده استفاده کنید. چون تلویزیون های پلاسما نسبت به تلویزیون های معمولی نیروی بیشتری مصرف می کنند و گرمای بیشتری تولید می کنند، بهتر است قبل از اقدام به تمیز کردن آن ها را خاموش کرده و وقت کافی بدهید تا سرد شوند. انجام ندادن این کار ممکن است باعث شود محلول شوینده ی شما قبل از اینکه بتواند هر گونه آلودگی، گرد و خاک و یا عامل آلوده کننده را پاک کند، از سطح تلویزیون بخار شود. بعضی دستورالعمل ها پیشنهاد می کنند که تلویزیون را از برق بکشید.

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

3   از یک دستمال صاف بدون کرک استفاده کنید تا اثر انگشت و لکه ها را پاک کنید.  از محصولات تهیه شده از چوب (مانند حوله کاغذی، دستمال توالت، دستمال کاغذی) استفاده نکنید زیرا ممکن است صفحه تلویزیون را خراش دهند. وقتی آلودگی های پایدار تر باقی ماندند به سراغ مرحله ی بعد بروید. دقت کنید که بعضی از شرکت های سازنده تلویزیون مانند pioneer، توصیه می کنند که هیچ وقت روی تلویزیون های پلاسمای این شرکت ها از مایعات استفاده نشود. در این صورت می توانید از راهنمای دستگاه کمک بگیرید.

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

4   اگر استفاده از مایعات مجاز بود، مقدار خیلی کمی از محلول شوینده را روی یک پارچه نرم، و نه روی صفحه تلویزیون، اسپری کنید. اگر پارچه به اندازه کافی تمیز نکرد، می توانید دوباره مقدار خیلی کمی از شوینده اسپری کنید. هیچوقت نباید پارچه به حدی خیس شود که از آن آب بچکد یا آب روی صفحه تلویزیون سرازیر شود. برای دانستن علت به نکات قبلی توجه کنید. می توانید از آب مقطر و یا شیشه شوهای بدون آمونیاک و یا بدون الکل استفاده کنید. الکل و آمونیاک ترکیباتی هستند که هر پلاستیکی را دچار پدیده آشفتگی داخلی کرده و تیره می کنند، در نتیجه باعث تار و کدر شدن تصویر می شوند. بعد از اینکه روی صفحه تلویزیون را تمیز کردید، با یک دستمال خشک دوباره روی آن را بکشید.

روش 1 از 2 : روش مایع ظرفشویی

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

1   چند قطره مایع ظرفشویی را در یک بطری اسپری دار ولرم بریزید.

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

2   مقداری از این محلول را روی یک دستمال میکروفایبر اسپری کنید.

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

3   به آرامی و با احتیاط آن را روی صفحه تلویزیون بکشید.

روش 2 از 2 : روش استفاده از جارو برقی

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

1   سر شلنگی جارو را به دستگاه متصل کنید.

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

2   جاروبرقی را روی پایین ترین درجه اش روشن کنید.

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

3   به آرامی سر شلنگی را روی صفحه تلویزیون تکان دهید تا هر گونه آلودگی و لکه را جذب کند.

چگونه صفحه تلویزیون پلاسما را تمیز کنیم؟

4   مراقب باشید که جاروبرقی را خیلی نزدیک به صفحه تلویزیون نگیرید.

نکات

  • وقتی روی صفحه تلویزیون دستمال می کشید، آن را از یک سمت به سمت دیگر بکشید و نه از بالا به پایین و این کار را با ملایمت انجام دهید. سعی کنید فشار زیادی وارد نکنید.
  • دلیل خاموش کردن تلویزیون، گرمایی است که معمولا تلویزیون ها ایجاد می کنند. همچنین باید قبل از شروع فرآیند تمیز شدن زمان کافی بدهید تا صفحه  خنک شود. بسیاری از شوینده ها وقتی روی صفحه ی داغ قرار می گیرند، قبل از اینکه بخواهید گرد و خاک و آلودگی های حل شده در آن ها را با پارچه ی خشک پاک کنید، خشک می شوند. سعی کنید در هنگام تمیز کردن از هر دستمال خشک یا مرطوب، یک بار استفاده کنید. با این کار از منتقل شدن جرم های غیر قابل دیدن روی دستمال به صفحه دیگری که با این دستمال تمیز می کنید، ممانعت خواهد شد. به خاطر قیمت بالای تلویزیون پلاسما، مطمئنا دوست ندارید با یک شستشوی اشتباه به تلویزیونتان آسیب بزنید.
  • بعضی شوینده ها که به طور مخصوص برای تلویزیون های پلاسما طراحی شده اند خاصیت ضد ایستایی دارند. در نتیجه از چسبیدن گرد و خاک به سطح تلویزیون بعد از تمیز کردن جلوگیری می کنند.
  • دلیل دیگر توصیه به استفاده از دستمال های یک بار مصرف این است که دستمال های معمولی ممکن است در فاصله ی بین شستشو ها، وقتی در محلی نگه داری می شوند ، آلوده شوند و شما از این موضوع خبر نخواهید داشت. بار دیگر تاکید می کنیم که برای کاهش دادن ریسک آسیب رساندن به تلویزیون خیلی گران قیمت شما، خرج کردن مقدار کمی پول برای تهیه وسایل شستشو، آن هم فقط یک بار در سال منطقی خواهد بود.

ارسال نظر