header
متن مورد نظر

برنامه اعتکاف مساجد و دانشگاه های تهران + زمان ثبت نام اعتکاف 95

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

برنامه اعتکاف مساجد و دانشگاه های تهران

با نزدیک شدن به ماه رجب و ایام اعتکاف مساجد دانشگاه‌های تهران مطابق سالهای گذشته امسال هم مراسم معنوی اعتکاف را برگزار می‌کنند و میزبان دانشجویان معتکف هستند.

همزمان با فرا رسیدن ماه رجب، مراسم معنوی اعتکاف دانشجویی در دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های بزرگ کشور برگزار می شود و دانشگاه ها برنامه های خود را درخصوص زمان و نحوه ثبت نام اعلام کرده اند.

دانشگاه تربیت مدرس امسال نیز همانند سال های گذشته ظرفیت خاصی را برای اعتکاف اساتید در نظر گرفته است و اساتید می توانند برای حضور در این مراسم با مراجعه به سایت نهاد مقام معظم رهبری در این دانشگاه نسبت به ثبت نام برای حضور در این مراسم اقدام کنند.
برنامه دانشگاه ها برای مراسم اعتکاف دانشگاه شروع ثبت نام پایان ثبت نام صنعتی شریف ۲۱ فروردین ۲۸ فروردین علم و صنعت ۱۵ فروردین ۲۵ فروردین تهران ۱۵ اسفندماه ۹۴ ۱۷ فروردین تربیت مدرس ۱۵ فروردین  ۳۰ فروردین علامه اعلام نشده است   الزهرا ۱۴ فروردین ۱۸ فروردین خواجه نصیر ۱۵ اسفندماه ۲۴ فروردین صنعتی امیرکبیر ۱۴ فروردین  ۲۴ فروردین دانشگاه شهید بهشتی اعلام نشده است

در اطلاعیه های تمامی دانشگاه ها آمده است باتوجه به محدودیت ظرفیت مساجد دانشگاه ها بنابراین اولویت ثبت نام در این مراسم ابتدا با دانشجویان و اساتید مقیم دانشگاه است و اولویت های بعدی به دانشجویان دیگر دانشگاه ها و افراد عادی اختصاص می یابد.

دانشگاه های شهید بهشتی، علامه طباطبایی و شاهد هنوز برنامه زمان بندی ثبت نام و اجرای مراسم اعتکاف را در مساجد خود اعلام نکرده اند.

مراسم اعتکاف ۲ تا ۴ اردیبهشت ماه در روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه مصادف با ۱۳ تا ۱۵ ماه رجب در سراسر کشور برگزار می شود.

اعتکاف در دانشگاه خواجه نصیر

امسال دهمین سالی است که مراسم اعتکاف در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر برگزار می‌شود و با توجه به اینکه مراسم اعتکاف در روزهای دوم، سوم و چهارم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد مهلت ثبت نام در این مراسم از ۱۵ اسفند ماه آغاز شده و تا ۲۵ فروردین ۹۵ ادامه دارد.

لازم به ذکر است ظرفیت پذیرش معتکفین برای اعتکاف امسال بدین گونه است که ظرفیت مسجد دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر حدود ۲۸۰ نفر است که ۱۷۰ الی ۱۸۰ نفر آن به خانم‌ها و ۱۰۰ نفر آن به آقایان اختصاص دارد. برای پذیرش اولویت دانشگاه با دانشجویان خود دانشگاه است و چنانچه ظرفیت توسط دانشجویان دانشگاه تکمیل نشود دانشجویان دانشگاه‌های دیگر نیز می‌توانند به صورت ثبت‌نام اقدام نمایند.

هزینه ثبت‌نام برای دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر ۲۰ هزار تومان و برای دانشجویان سایر دانشگاه‌ها ۴۰ هزار تومان است.

 مراسم اعتکاف دانشگاه تهران

هلت ثبت نام شرکت در مراسم معنوی اعتکاف دانشگاه تهران ۱۷ فروردین به پایان می‌رسد.

بر اساس این گزارش، ظرفیت شرکت در این مراسم بسیار محدود است .

گفتنی است، زمان برگزاری اعتکاف  ۲ لغایت ۴ اردیبهشت ماه  ۱۳۹۵  (پنجشنبه ، جمعه و شنبه) خواهد بود.

دانشجویان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های تماس ۶۱۱۱۲۸۲۶ – ۶۱۱۱۲۹۲۶  –  و یا با سامانه پیامکی  ۰۲۱۶۶۴۶۶۰۰۰ – رایانامه مسجدmosque@ut.ac.ir مراجعه کنند.

 مراسم اعتکاف در دانشگاه علوم پزشکی ایران

هفتمین دوره اعتکاف مسجد امام حسین(ع) دانشگاه علوم پزشکی ایران (ویژه بانوان) برگزار می‌شود.

 هفتمین دوره اعتکاف مسجد امام حسین (ع) دانشگاه علوم پزشکی ایران از دوم لغایت چهارم اردیبهشت برگزار می گردد و در هفتمین دوره اعتکاف مسجد امام حسین(ع) دانشگاه علوم پزشکی ایران، از امروز ۱۴ فروردین ماه آغاز شده و تا ۲۴ فروردین ماه ادامه دارد.

به دلیل محدود بودن ظرفیت اولویت با کسانی خواهد بود که زودتر ثبت نام کنند. هزینه ثبت نام برای دانشجویان مبلغ ۳۰ هزار تومان و برای اساتید و کارمندان مبلغ ۵۰ هزار تومان است.

متقاضیان ضرورت دارد جهت ثبت نام به پردیس همت دانشگاه علوم پزشکی ایران – ساختمان معاونت دانشجویی – طبقه ۴- واحد خواهران نهاد مقام معظم رهبری مراجعه کنند.

 اعتکاف مسجد دانشگاه صنعتی امیر کبیر

ثبت نام شرکت در مراسم اعتکاف دانشگاه امیرکبیر از ۱۴ فروردین آغاز شده و تا ۲۴ فروردین ادامه دارد.

دانشگاهیان امیر کبیر( و فارغ التحصیلان )  به محض ثبت نام  می توانند در ساعات اداری  ( ۹-۱۲ و۱۴-۱۶ ) ، برای قطعی نمودن ثبت نام به دفتر نهاد این دانشگاه مراجعه نمایند. (اولویت ثبت نام با کسانی خواهد بود که زودتر ثبت نام خود را قطعی نمایند.)

– دانشجویان سایر دانشگاهها ، تا ۴۸ ساعت بعد از ثبت نام درسایت (غیر از روزهای تعطیل) و پس از اطمینان نسبت به قطعی شدن پیش ثبت نام  (از طریق جستجو گر سایت ) ، با همراه داشتن کارت دانشجویی و کارت ملی می توانند در ساعات اداری  ( ۹-۱۲ و۱۴-۱۶ ) به صورت حضوری به دفتر نهاد این دانشگاه مراجعه نمایند که در صورت عدم حضور ، از لیست ذخیره جایگزین خواهند شد.

(درصورت وجود ظرفیت ، یا کنسلی )، اعلام لیست ذخیره از طریق جستجو گر کد پیگیری سایت در ۲۸  فروردین  و  مراجعه حضوری آن مورخ  ۲۹ فروردین خواهد بود.

ضمناَ به دلیل ظرفیت محدود ، اولویت ثبت نام ، ابتدا با دانشگاهیان امیر کبیر و سپس  با سایر دانشجویان به ترتیب ثبت نام خواهد بود.

گفتنی است، آخرین مهلت انصراف از ثبت نام قطعی صرفاً تا  ۲۵ فروردین قابل انجام است .

دانشگاه تربیت مدرس

ثبت‌نام مراسم اعتکاف در دانشگاه تربیت مدرس از امروز 15 فرودین ماه آغاز و تا 30 فرودین 95 ادامه خواهد داشت.

بنابراین گزارش طبق سنوات گذشته این دانشگاه میزبان اساتید دانشگاه‌های تهران جهت حضور در مراسم معنوی اعتکاف خواهد بود که اساتید می‌توانند برای حضور و ثبت‌نام در این مراسم به سایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس به آدرس nahad.modares.ac.ir مراجعه کنند.

گفتنی است دانشگاه تربیت مدرس از دانشجویان و کارمندان این دانشگاه نیز جهت حضور در مراسم اعتکاف ثبت‌نام به عمل می‌آورد.

لازم به ذکر است مراسم اعتکاف امسال از 2 تا 4 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

اعتکاف دانشگاه علم و صنعت

ثبت نام اعتکاف دانشگاه علم و صنعت از امروز آغاز و تا ۲۵ فروردین ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، همچنین در صورت تکمیل نشدن ظرفیت دانشگاه ۲۷ فروردین ثبت نام تکمیل ظرفیت خواهد بود.

مهلت ثبت نام اعتکاف دانشگاه پیام نور تا ۳۱ فروردین ماه

حجت الاسلام و المسلمین کریمی با اعلام مهلت ثبت نام در مراسم اعتکاف دانشگاه پیام نور گفت: اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور استان تهران و کارکنان سازمان مرکزی تا ۳۱  فروردین ماه فرصت دارند از طریق سایت pnu.nahad.ir جهت شرکت در این مراسم معنوی ثبت نام کنند.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام البیض ماه مبارک رجب اظهار داشت: مراسم معنوی اعتکاف در مسجد امام رضا (ع) سازمان  مرکزی دانشگاه پیام نور از اول اردیبهشت لغایت روز شنبه ۴ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد و پیش بینی می شود امسال حدود ۳۰۰ نفر از دانشگاهیان استان تهران همزمان با سایر دانشجویان در سراسر کشور در این مراسم شرکت کنند .

معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور مراسم اظهار داشت: دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور تمامی استانها مجری برگزاری اعتکاف هستند و دانشجویان علاقه مند می توانند جهت ثبت نام به این دفاتر مراجعه و یا با شماره تلفن های ۲۲۴۵۸۲۱۱ و یا ۸۸۹۰۰۶۲۳ تماس حاصل کنند.

ارسال نظر